Apple Mac Studio (2025) M4 Max та M3 Ultra
Apple Mac Studio (2025) M4 Max та M3 Ultra призначений для тих, кому звичайного комп’ютера вже давно замало: відеомонтажерів та колористів, 3D-художників, розробників та фахівців зі штучного інтелекту. У версії з M3 Ultra він вміщує до 512 ГБ об’єднаної пам’яті — цього достатньо, щоб запускати мовні моделі з сотнями мільярдів параметрів прямо на робочому столі. Корпус залишився компактним — 19,7×19,7 см, а вперше у Mac Studio з’явився Thunderbolt 5.

Чіп M4 Max випускається у двох варіантах: 14 ядер процесора (десять продуктивних і чотири ефективних) з 32-ядерною графікою або 16 ядер процесора з 40-ядерною графікою. Пам’яті — від 36 до 128 ГБ із пропускною здатністю до 546 ГБ/с, накопичувач — від 512 ГБ до 8 ТБ. Графіка M4 Max підтримує Dynamic Caching, апаратне mesh shading та трасування променів другого покоління, тому рендеринг та ігри працюють помітно плавніше.
M3 Ultra — це два кристали в одному чіпі: до 32 ядер процесора, з них 24 продуктивних, до 80 ядер графіки та 32-ядерний Neural Engine. Пам’ять — від 96 до 512 ГБ із пропускною здатністю 819 ГБ/с, накопичувач — до 16 ТБ, цього вистачає більш ніж на 12 годин відео 8K ProRes. За даними Apple, у завданнях, які використовують усі ядра та великий обсяг пам’яті, M3 Ultra майже вдвічі швидший за M4 Max. Медіапроцесор апаратно обробляє H.264, HEVC, ProRes і ProRes RAW та декодує AV1, а в M3 Ultra кількість блоків кодування подвоєно.
Ззаду розташовані чотири порти Thunderbolt 5 зі швидкістю до 120 Гбіт/с, два USB-A, HDMI 2.1, 10-гігабітний Ethernet і роз’єм 3,5 мм. Спереду — слот SDXC (UHS-II) і два USB-C на 10 Гбіт/с у M4 Max або ще два Thunderbolt 5 у M3 Ultra. Версія з M4 Max підтримує до п’яти моніторів, з M3 Ultra — до восьми. Бездротовий зв’язок — Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.3.
Що нового?
У порівнянні з Mac Studio на M1 Max версія з M4 Max до 1,6 раза швидше обробляє зображення в Photoshop і до 2,1 раза швидше компілює код у Xcode. Mac Studio з M3 Ultra працює до 2,6 рази швидше, ніж модель на M1 Ultra, а під час роботи з великими мовними моделями в LM Studio генерує текст до 16,9 рази швидше завдяки величезному обсягу пам’яті.
Thunderbolt 5 передає дані втричі швидше, ніж Thunderbolt 4 — це прискорює роботу з зовнішніми накопичувачами та дозволяє підключати корпуси розширення з картами PCIe. Максимальний обсяг пам’яті зріс із 192 до 512 ГБ, а накопичувача — з 8 до 16 ТБ. Neural Engine прискорює роботу функцій Apple Intelligence та локальних моделей машинного навчання.
Переваги
- M4 Max: до 16 ядер CPU та 40 ядер GPU
- M3 Ultra: до 32 ядер CPU та 80 ядер GPU
- До 512 ГБ пам’яті з пропускною здатністю 819 ГБ/с
- SSD-накопичувач від 512 ГБ до 16 ТБ
- Локальні AI-моделі на сотні млрд параметрів
- Трасування променів та Dynamic Caching у GPU
- Thunderbolt 5 до 120 Гбіт/с, до шести портів
- До восьми моніторів одночасно (M3 Ultra)
- Слот SDXC, HDMI 2.1 та 10-гігабітний Ethernet
- Бездротові Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.3
- Компактний корпус 19,7×19,7 см, тиха робота
Чому варто вибрати Mac Studio (2025) M4 Max та M3 Ultra?
Mac Studio (2025) — це робоча станція, яка поміщається під монітором і при цьому справляється із завданнями, для яких раніше була потрібна серверна стійка. Версія з M4 Max підійде для монтажу, корекції кольорів, фото та розробки, а M3 Ultra з пам’яттю до 512 ГБ — для 3D-рендерингу, наукових розрахунків та локального запуску великих мовних моделей. Thunderbolt 5 та порти на передній і задній панелях забезпечують достатній запас можливостей для будь-якої студії. Монітор, клавіатура та миша до комплекту не входять.
AI-резюме
Резюме покупців
Mac Studio M3 Ultra з 256 ГБ пам’яті — конфігурація для дослідника в галузі штучного інтелекту, який працює локально з моделями рівня 100–120 млрд параметрів та агентними робочими процесами (наприклад, Qwen 3.5 122B), якому вже не вистачає 96 ГБ; для VFX-студії, що обробляє великі сцени з великою кількістю асетів у пам’яті одночасно; для дослідника, який проводить наукові обчислення з об’ємними наборами даних. За даними Creative Strategies, конфігурацій з 96–128 ГБ для багатьох сучасних агентних робочих процесів уже недостатньо.
256 ГБ дозволяє запускати Llama 3.1 405B у квантуванні Q4 (близько 235 ГБ) і комфортно працювати з моделями на кшталт Qwen 3.5 122B A10B зі швидкістю близько 35 токенів/сек — недосяжно на конфігурації з 96 ГБ того самого чіпа. За відгуками, ця конфігурація показала себе як найшвидша з протестованих систем для генерації та обробки VFX-превью, а монтаж 6K–8K RAW-матеріалу в Premiere Pro відбувається швидко та плавно навіть при щільному мультикамерному таймлайні. CPU (28–32 ядра) та GPU (60–80 ядер), а також пропускна здатність 819 ГБ/с — ідентичні конфігурації з 96 ГБ: весь приріст тут саме в обсязі пам’яті.
Навіть 256 ГБ недостатньо для повноцінних frontier-моделей на кшталт DeepSeek V3 671B — вона вміщується лише завдяки агресивному квантуванню 1,5–2 біта (приблизно 192–226 ГБ) із помітною втратою якості відповідей. Тим, кому потрібні справді великі моделі без таких компромісів, варто звернути увагу на конфігурацію з 512 ГБ. Різниця між 28-ядерним/60-GPU та 32-ядерним/80-GPU варіантами, як і раніше, помітна переважно в найважчих сценаріях VFX-рендерингу. Пам’ять незнімна — розширити її після покупки неможливо.

